Faszerowane Portobello.

Faszerowane Portobello. Pokaźne kapelusze pieczarek Portobello z nadzieniem iście śródziemnomorskim. Znajdziecie tu flagowe składniki: najlepsze oliwki🫒, suszone słodkie 🍅 pomidory, ser feta, czosnek 🧄 i na koniec grana 🧀 padano. Danie lekkie, pozytywnie nastrajające. Znakomicie dogadują się w towarzystwie talerza ulubionych serów czy wybranych długodojrzewających wędlin, skropione najlepszą oliwą z oliwek oraz balsamico. Delikatne białe wino podkreśli słodycz dodatków. Cudny smak wakcji. Długie wieczory w najlepszym, własnym towarzystwie i z ultra doskonałymi smakami – faszerowane Portobello – Polecam ☀️

Faszerowane Portobello.

Składniki

Przepis

  1.  przygotowujemy Pieczarki Portobello, odkrawamy trzonek pieczarki (drobno kroimy i wrzucamy do dużej miski, w której będziemy przygotowywać nadzienie), wydrążamy delikatnie kapelusze (tak aby nie przebić, nie połamać). Wydrążone części pieczarki również drobno kroimy, wrzucamy do miski.
  2. Na niedużej ilości, lekko podgrzanej oliwy z oliwek (lub tej ze słoiczka po pomidorach suszonych), podgrzewamy cebulę razem z czosnkiem (czasami na tym etapie dodaję również ostrą papryczkę chili). Aż zaczniemy wyraźnie czuć zapach czosnku.
  3. Oliwki, pomidory suszone, kapary – drobno kroimy i wrzucamy do miski z pokrojonymi częściami pieczarek. Wszystko mieszamy i przekładamy na patelnie do czosnku i cebuli.
  4. Wszystko razem lekko smażymy na niedużym ogniu około 15 minut
  5. Wyłączamy kuchenkę i dodajemy ser feta. Wszystko razem łączymy.
  6. Nadziewamy kapelusze pieczarek Portobello.
  7. Na koniec obsypujemy ztarkowanym serem grana padano. Można dołożyć kuleczki mozzarelli z zalewy z oliwy z oliwek. 
  8. Wstawiamy do piekarnika na 160 st, 20 / 25 minut, grzanie góra – dół, na koniec dodatkowe 5 minut z funkcją grilla.
  9. Znakomicie pasują z intensywną w smaku sałatą (cykoria) lub rukolą.

Faszerowane Portobello: krok po kroku

O pieczarce Portobello. Ogólnie smakiem pieczarka Portobello oraz nasza tradycyjna pieczarka nie różnią się. Natomiast to co różni obie pieczarki to kolor i wielkość. Portobello są dużo większe, bardziej mięsiste, a kolor jest typowy raczej dla brązowego grzyba, niż białej pieczarki. Portobello świetnie pochłaniają aromaty z nadzienia. Dlatego bardzo często wybierane są do faszerowania. Portobello są też bardziej aromatyczne. Zdecydowanie polecam wypróbowanie tego rodzaju pieczarki w swojej kuchni. Wbrew pozorom jest łatwo dostępna w sklepach.

Faszerowane Portobello❣️

Zajrzyj do naszej kuchni, wszystko jest TUTAJ.